Doktor kese var ama çok küçük ded .bu değerde küçük kese mi olur?

merhaba ben bu ayın başında doktora gitmiştim reglim gecikitği için.Doktor kan tahlili istedi, sonuç 0.03 çıktı gebelik yoktu fakat bugün ben şüphelenip idrar testi yaptım ve pozitif çıkınca kan testi de yaptırdım sonuç 4164 çıktı .doktor kese var ama çok küçük dedi.bu değerde küçük kese mi olur?

Tahlil.com Cevabı :   Beta HCG testi gebelik durumunda bebeğin sağlığını değerlendirmek için de bir kriter değildir.Gebelikte bebeğin kaybedildiği yani bebeğin ölü olduğu durumlarda da annenin plasentasından düşük miktarda da olsa HCG hormonu salgılanmaya devam edebilmektedir. Bu konuda da ultrason kesin tanı koydurucudur.