Doktorum dış gebelikten şüphelendi.bugünkü beta sonucu ise 1884 olmuş.dış gebelik mi sizce?

Son adet tarihim 3 eylül 2018. son birliktelik tarihim 17 eylül. 1ekimde adet olmalıydım olmadım.10 ekimde idrarda test yaptım pozitifti.aynı gün beta hcg 372,00 çıktı.doktor 16 ekimde bakalım şu an küçük göremeyiz dedi.16 ekimde usgde kese yoktu.tekrar beta bakıldı.değer 1372 idi.doktor değeri az buldu ve dış gebelikten şüphelendi.bugünkü beta sonucu ise 1884 olmuş.dış gebelik mi sizce?

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil.com'a göndermiş olduğunuz  Beta HCG değerleriniz hamilelik bulgusu olarak değerlendirilir.Ancak sitemizde sürekli vurguladığımız gibi, kesin gebelik tanısı için ultrason muayenesiyle de gebelik kesesinin görülmesi gerekmektedir.
Bununla birlikte Beta HCG değerlerinin de hamileliğin seyriyle birlikte periyodik olarak yükselmesi de sağlıklı bir gebelik lehinedir.

Bu bakımdan sadece Beta HCG değerlerine bakarak kesin bir gebelik varlığından söz etmek doğru değildir.olsa da, Tahlil.com'da özellikle vurguladığımız konu, ultrason muayenesinde gebelik teyit edilmeden kesin bir hamilelikten söz edilmesinin çok da doğru olmadığıdır.

Size önerimiz ise, bu aşamada doktorunuzun önerileri doğrultusunda kontrollerinizi sürdürmeniz.Önümüzdeki günlerde yapılacak ultrason muayenesi ve Beta hcg gibi diğer tahlillerin sonuçlarını bekleyin.Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?

Kimyasal gebelik nedir?

Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?

a*********** :

Cevabınız için teşekkür ederim. usg de kese hiç görünmedi ,beta ise düzensiz artmaya devam etti. metotraksen iğnesi işe yaramadı. 27 ekimde acil olarak açık dış gebelik ameliyatı oldum.

Cevap:

Geçmiş olsun diliyoruz.Her zaman sorularınızı bekliyoruz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.