El ve ayaklarımda şişme oluyor.Değerlerim mtv 12,1 eo 4.1 hct 36.3 ly 3.07 ne 39.4 mo 48 sedimantosyan 13 aso 998 hdl kolesterol 63 çıktı.Yorumlayabilir misiniz

 El ve ayaklarımda şişme oluyor. Değerlerim mtv 12,1 ly%48.4 eo 4.1 hct 36.3 ly 3.07 ne 39.4 mo 48 sedimantosyan 13 aso 998 hdl kolesterol 63 çıktı. Yorumlayabilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Hacer hanım,ASO değeriniz yüksek.Geçirilmiş streptekok bakterisi kökenli bir enfeksiyon sonrası bu değer yüksek çıkabilir.HDL kolesterol ise iyi kolesteroldür.Bu değeriniz yüksek çıkmış.Bu da iyi bir sonuç olarak değerlendirilebilir.Yüksek çıkmasında sorun yok.HCT değeriniz ise hafif düşük anemi yönünden dikkatli olmalısınız.değerlerinizde genel olarak ciddi bir sorun görülmüyor.