: Eozinofil degerim 30-40 arasinda cikiyor iki defa kan tahlili yaptırdım ama ayni.

Eozinofil degerim 30-40 arasinda cikiyor iki defa kan tahlili yaptırdım ama ayni. Bunun icin alerji testi ultrason yaptirdim negatif cikti ve doktorum hemotolojiye gitmemi soyledi. Sizce ne yapmaliyim?

Tahlil.com Cevabı : Kan sayımı tahlilinde eosinofil değeri yüksek çıkmış,Bu yükseklik farklı nedenlere bağlı olabilir.Aşağıda konuya dair detaylı bilgi ve benzer soru ve cevapları bulabilirsiniz.Eosinofil yüksekliği nedir?Size gereken bilgi verilmiş.Biz de hematoloji bölümüne başvurmanızı öneriyoruz.