Eşimde daha önce Ascus saptanmıştı,yaklaşık 1 yıllık ilaç tedavisinden sonra smear testleri temiz çıktı fakat EBV-EBNA IgG Antikor değeri 139U/ml çıktı?

Eşimde daha önce Ascus saptanmıştı,yaklaşık 1 yıllık ilaç tedavisinden sonra smear testleri temiz çıktı fakat EBV-EBNA IgG Antikor değeri 139U/ml çıktı.21 değerin üstü pozitif,hamilelik düşündüğü için doktor biraz daha beklemesini söyledi ancak 1 ay sonra boş gebelik yaşadı,bu değer tam olarak ne anlama gelmektedir,yaşanılan boş gebeliğin bu değerin yüksekliği ile ilgisi var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : EBV IG G pozitifliği, gebelikte sorun yaratmaz.Önceden geçirilmiş bir enfeksiyonu gösterir. Aksine EBV IGM pozitifliği, problem yaratabilir.Sizin de bu tür sonucunuz yok