Eşime yapılan pap smear testi sonucu

İyi günler Eşime yapılan pap smear testi sonucu şöyle yeterli endoservikal/transformasyon zon konponenti var, malingnite veya intraepitelyal lezyon yönünden negatif servikovajinal smear inflamasyona bağlı reaktif hücresel değişiklikller+yaymada a tipik epitel hücreler. önemi belli olmayan (ASC-US) ޞ

Tahlil.com Cevabı : ASCUS: Serviksi kaplayan yassı epitel hücrelerinde klinik önemi belirsiz değişiklikler saptanır ve büyük olasılıkla kanser öncülü değildir. ASCUS saptandığı takdirde smear testi arka arkaya 3 kez negatif oluncaya kadar 4-6 ay arayla tekrarlanır ve bunlar normal çıkarsa daha sonra yılda bir smear alınarak devam edilir.