Evlenecek çiftlerin kan testini her iki kişininde yaptırması şart mıdır?

Kan testini her iki kişininde yaptırması şart mıdır

Tahlil.com Cevabı : Evlenecek çiftlerin birbirlerine hastalık bulaştırıp bulaştırma riskinin belirlenmesi ve doğacak çocukla ilgili olarak,anne ve babanın talasemi denilen hastalıkla ilgili risklerinin belirlenmesi nedeniyle çiftler bu testleri yaptırmalıdır.