Ferttin 9 çıktı. Bu kadar düşmüş olması sorun mudur?

Merhaba, kan testimin 2 gün önce yaptırdım ve sonuçlarım, hemoglabin 13.0 - Mcv 83- Mch 28.2- ldl kolesterol 78.18 - amilaz 88 - demir 24.00- demir bağlama kapasitesi 484 -ferittin 3.6 olarak görülmektedir. Bu teste aralık ayında da yaptırmıştım. Orada ferttin 9 çıkmıştı. Bu kadar düşmüş olması sorun mudur?

Tahlil.com Cevabı : Depo demirde azalma var, ancak Hgb değeriniz normal olduğu sürece çok önemli değildir,,