Gaitada entamoeba hystolitica trofozoit ve kistleri görüldü yazıyor

sedimantasyon 1 saat 38,ayrıca geçen hafta acile gittim gaitada entamoeba hystolitica trofozoit ve kistleri görüldü yazıyor.hangi doktora gitmeliğim,mhrs de dikkatimi çekti bir enfeksiyon bölümü var birde enfeksiyon ve klinik mikrobiyoloji bunlardan hangisine gitsem daha iyi olur.iyi çalışmalar..

Tahlil.com Cevabı : Enfeksiyon hastalıkları uzmanına gitmenizi öneririz..

m************ :

1.5 ay önce hipertiroidi teşhisi kullanıldır. t4 10.8 t3 4.7 ve tsh 0.01 di. tramazol ve dideral ilaçlarını kullanıyorum. bugün tahlil sonuçlarımı aldım. tsh 0.002, t3 3.35 , t4 1.19 yalnız anti triglobulin antikor referans değerleri 0-4.11 iken bende 9.86, mikrozomal antikorda 440.82 lütfen bilgi

Cevap:

İlaçlarınızda yeniden doz ayarlaması yapılmalıdır. Mikrozomal antikor

Normal Değeri  0-50 IU/ml'dir. Sizin değeriniz oldukça yüksek çıkmıştır. Bu tetkik Tiroid hastalıklarının değerlendirilmesinde kullanılır. Hashimoto tiroiditi, tiroid karsinomları, hipotiroidizm, pernisyöz anemi ve Graves hastalığında tiroid mikrozomal antikor düzeyi yükselir. Özellikle Hashimoto tiroiditinin tanısında kullanılır. Sensitivitesi, TPO antikorlarından daha düşüktür. Ayrıca normal popülasyonun %5-10’unda da düşük düzeyde yükseklik görülebilir. Doktorunuza başvurmanızı öneririz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.