Gastroentolojiye gittim.usde bişey çıkmadı kan tahlilimde CA19-9 33,47 çıktı bu kanser mi

Merhaba 36 yaşındayım on beş gündür sol boşluğumda karın göbek deliği etrafında ve sırta vuran ve bazende kasıklara ve sağ tarafımı gezen bıçak gibi batma şeklinde sancılarım oluyor.ara sıra ağrı duruyor. gastroentolojiye gittim.usde bişey çıkmadı kan tahlilimde CA19-9 33,47 çıktı bu kanser mi

Tahlil.com Cevabı :  CA19-9 normal değerlerini raporde belirtildiği şekilde vermemişsiniz.Ancak ciddi bir yükseklik olmadığını söyleyebiliriz.Sadece bu bulgular ve belirtiğiniz değerle zaten kanser tanısı koyulamaz.Ultrason gibi tahlillere de gerek olabilir.Öncelikle dahiliye ve üroloji doktorlarına başvurun

d******** :

Merhaba adetimden 10 gun once nisanlimlan birlikte olduk korunma olarak prezervatif kullandik ve patlak cikti . Hemen lavaboya gidip su ile rahimimi yikadim bol su ile. Sonrada adet gunumde adet oldum normal nasil adet goruyorsam oyle oldum . Simdi gogusumde kasinma ve karin agrisi oluyor neden.

Cevap:

İlişki sonrasında düzenli adet görüldüyse hamileliğin oluşma ihtimali ortadan kalkar ancak bir sonraki ay olacak adet tarihinizi takip etmenizi öneririz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

b******* :

3 gündür demir ilacı kullanıyorum ve 3 gündür de dışkımda renk değişimi oldu siyaha yakın koyu yeşil bir renk bu normal mi ve tedavim boyunca böylemi olacak

Cevap:

Evet bu doğal.Demir ilacı kullanımı sürecinde dışkı rengi koyulaşabilir.Sorun yok.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

r************** :

Doktor bey karaciğer yağlanması ca 19-9 da yükselmeye sebep olurmu? bende hafif bir yağlanma görüldü bu arada normal değerlerini istemişsiniz normal değerleri ca 19-9 27 diyor benim ca 19-9 33.47 cea 0-5 benimki 1.47 cea 15 -3 25 benimki 19.15 ca 125 35 benimki 15.lökosit 4.5-11.0 benimki 10.3

Cevap:

Sorduğunuz tahlil sonuçlarınızda kayda değer bir anormallik görülmüyor. Sonuçlarınızı normal olarak yorumlayabiliriz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.