Yumurtalık kist ameliyatı oldum. CA 125-5,6 referans değeri:0-30.2 ca19-9 ise 55,96 ref:0-33 değerlerim normal midir?

Merhaba hocam, ben geçen sene 28.01.2013 tarihinde yumurtalık kist ameliyatı oldum.Geçen ay kontrole gittiğimde yeni bir test yapdılar sonucları bu şekilde CA 125-5,6 referans değeri:0-30.2 ca19-9 ise 55,96 ref:0-33 değerlerim normal midir? Kolay gelsin iyi çalışmalar..

Tahlil.com Cevabı : CA 19 9 bir kanser antijeni diğer adıyla ise tümör marker testidir.CA 19 9 değeriniz yüksek ancak bunun yüksekliği tek başına bir kanser bulgusu olarak kabul edilmemelidir.CA 19 9 yüksekliği, bunun nedenleri, hangi durumlarda yükseldiği hakkında daha çok bilgi almak ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve ecvapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...CA 19 9 yüksekliği CA 125 değeri ise normal