Gebelik şüphesiyle kan alindi ve karindan ultrasonla bakildi.. kese görülmedi dis gebelikten süphelendi dktr kan sonucuna bakti 2053.82 güzel dedi.. size sorum kac haftalik hamileyim? ve bu degerlerde ultrasonda görülmemesi normal mi? ben internetten hesapladigimda 7 haftalik cikiyor.Yorumlar mısınız?

Gebelik şüphesiyle kan alindi ve karindan ultrasonla bakildi.. kese görülmedi dis gebelikten süphelendi doktor kan sonucuna bakti 2053.82 güzel dedi.. Size sorum kac haftalik hamileyim? ve bu degerlerde ultrasonda görülmemesi normal mi? ben internetten hesapladigimda 7 haftalik cikiyor.Yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Şu aşamada bir sonraki ultrason muayenesini beklemeniz en doğru olanı.Beta hcg değerleri ve hamilelik haftasına göre bilgiler detaylı şekilde aşağıdadır.Beta HCG değerleri ve gebelikUltrasonda gebeliğin ne zaman görülebildine dair bilgi almak isterseniz tıklayınız...

a******* :

2.5 ay ve 3 hafta önce ilişkim oldu bu ay adetim 5 gün gecikti ve kanda beta hcg yaptırdım sonuç negatif çıktı. sizce bu sonuç hamile olmadığımı kesin söyler mi yoksa tekardan test yaptırmama gerek var mı şimdiden teşekkürler

Cevap:

Testi uygun zamanda yaptırmışsınız ve negatif çıkmış.Şu aşamada hamilelikten söz edemeyiz.Tekrardan teste de gerek yok. 1O gün içinde adet görmezseniz kadın doğum polikliniğine başvurabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.