Gebelik testi yaptım iki kez ve ikisinde de ikinci çizgi silik çıktı ve normal adet görme tarihimde de adetim geldi rahat bir 5 günde bitti sizce üstüne görme o

Gebelik testi yaptım iki kez ve ikisinde de ikinci çizgi silik çıktı ve normal adet görme tarihimde de adetim geldi rahat bir 5 günde bitti sizce üstüne görme olayı mı yoksa negatif sonuç mu test ?

Tahlil.com Cevabı : İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde normal adet kanaması gören birinin gebelik riski bulunmaz.Ancak normal kanamadan farklı bir kanama ise testi tekrarlamanızda fayda var.Kanda gebelik testini tercih ederseniz idrar testine göre daha güvenli sonuç elde edersiniz.