Genital siğil tedavisi gördüm.aralık ayındaki patoloji sonucunda viral siğil -kondilom yazıyordu.nisan ayı pen*s üretrası hpv dna testi sonucu negatif geldi.

 Hocam genital siğil tedavisi gördüm.aralık ayındaki patoloji sonucunda viral siğil -kondilom yazıyordu.nisan ayı pen*s üretrası hpv dna testi sonucu negatif geldi.geçen hafta olası lezyondan alınan parçanın ayrıntılı test sonucu mullosom geldi.her viral siğil hpv kaynaklı mıdır?mulloscomolabilirmi

Tahlil.com Cevabı : Her viral siğil hpv kaynaklı değildir.Ancak genital bölgedeki siğillerd eilk akla hpv kaynaklı siğiller gelir.