: Halsizlik uykusuzluk ve yorgunluk sikayetiyle tahlil yaptirmistim sonuclarima bakar misiniz

Halsizlik uykusuzluk ve yorgunluk sikayetiyle tahlil yaptirmistim sonuclarima bakar misiniz daha once ferritin dusuk ciktigi icin ilac kullanmistim Demir 29 L(50-170) TSH 0,22 L(0,35-4,94) Ferritin7,99 N(4,63-204) B12 256 N(187-883)

Tahlil.com Cevabı : Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.Genelde tirotoksikoz yani hipertiroidi bulgusudur.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,Ayrıca demir eksikliği yönünden de tedavi olmanız gerekiyor.