Hamileyim,özellikle TSH ve FT4 değerlerimi yorumlar mısınız.Hamilelikte TSH önemli dediler.

18 haftalık hamileyim,geçenlerde hormon testi yaptırdım sonuçları:FREE BETA HCG: 100,PAPP-A: 1,54,TSH: 3,34,FT4: 1,05 şeklindedir.Yorumlarınızı bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı : TSH değerininz istenen değer 3.34′den yüksek. Bu hafif tiroid hormon yetersizliğiniz olduğunu düşündürüyor. Gebeliğiniz olduğu için, bebeğin gelişimini tiroid hormon yetersizliği olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle iyot içeren vitamin, tiroid hormonu kullanmanız gerektiğini düşünüyorum, ayrıca Anti-TG, AntiTPO bakılsa iyi olur.