TSH 65,78 Serbest T4 0,49 Anti TPO 600,0 Anti tiroglobulin antikor 982,7. Lütfen yorumlayın.

Merhaba, hormon ve hemogram rapor sonuçlarına göre referans aralığından düşük veya yüksek olan sonuçları yazdım hastalık ne olabilir acaba? TSH 65,78 Serbest T4 0,49 Anti TPO 600,0 Anti tiroglobulin antikor 982,7 - WBC 9,05 MPV 8,34 PDW 18 MONO# 0,93 BASO# 0,066 BASO% 0,733

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Bu sonuçlar tiroid bezinizde hastalık olduğunun göstergesi  olabilir. İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor. TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasiBelirtiğiniz sonuçlar Hashimato olarak bilinen tiroid bezi hastalığınız olabileceğini gösteriyor.Bu durumda bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Hashimato hastalığına dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hashimato Nedir?