HBsAg (ELISA) Sonucu = 84,0252 Pozitif. ANTİ HCV (ELISA) Sonucu = 0,140 Negatif Anti HIV (ELISA) Sonucu = 0,422 Negatif

HBsAg (ELISA) Sonucu = 84,0252 Pozitif. ANTİ HCV (ELISA) Sonucu = 0,140 Negatif Anti HIV (ELISA) Sonucu = 0,422 Negatif Bunlar babamın sonuçları çok korkuyorum lütfen yardım edin

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuzu değerlendirdik. Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor veya taşıyıcı da olabilir babanız.Bu durumda ilave testlere de gerek olacaktır.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz...Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?