HBV DNA Kantitatif Pozitif 325400 / hbsag 4333.73 Pozitif /antihbe pozitif / hbeag Negatif olarak çıktı.

Merhaba; ilk tahlillerim.HBV DNA Kantitatif Pozitif 325400 / hbsag 4333.73 Pozitif /antihbe pozitif / hbeag Negatif olarak çıktı...... 10 ay sonraki tahliller ise ; HBV-DNA "Saptanmadı" HBSAG 5424 Pozitif çıktı,durumun nasıl sizce? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

HBV DNA testinin negatif çıkması olumlu. Aynı şekilde HBe Ag testiniz de devam etmiş. Bu durumda son tahlillerinizi analiz ettiğimizde hepatit B yönünden bulaştırıcı olmadığınız, virüsün bücudunuzda aktif olmadığı anlaşılıyor. Ancak Hepatit B yönünden taşıyıcılığınız devam ediyor.