Hemoglobin Elektroforezi testi yapılması için tekrar kan vermem gerektiğini

2 aydır kan değerlerimde demir seviyem çok düşük. Dahiliye bölümüne gidip 1 aylık tedavi uyguladım. Kan hapı ve iğne kullandım. Ancak demir seviyem 7.9 idi şimdi 8.00 çok büyük bir değişiklik olmamış doktorum Hemoglobin Elektroforezi testi yapılması için tekrar kan vermem gerektiğini söyledi. Bir hafta sonra sonucu çıkacak..Acaba uzman bir hermotoloğa mı gitsem ya da farklı bir lab. da analiz yaptırsam mı karar veremedim.

Tahlil.com Cevabı : Tüm kan değerlerinizi bilemiyorum.Tam kan sayımı sonuçlarınız nasıl.Demir değeriniz oldukça düşük.Hematoloji uzmanına danışmanız yarralı olacaktır.