Hemogram testinde mcv 79.6 çıkmış bunun anlamı nedir? demir 26 çıkmış tıp 2 diabet hastasıyım.idrar tahlilimdede protein 25 blood ++*, lökosit ++++* çıkmış bunlar ne anlama geliyor açıklayabilirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı :

Hemogram testinizde bir sorun yok.Ancak idrar tahhlilinizde anormallik var.Muhtemelen idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsunuz.İdrar kültürü yaptırmanız yararlı olacaktır.Daha sonra bir üroloji uzmanına başvurun.Geçmiş olsun.