Her sahada 4-5 Lökasit, 6-7 Eritrosit, 5-6 Epitel hücresi ve Bakteri görüldü. Doktorum idrar yolları enfeksiyonum olduğunu söyleyip antibiyotik verdi.

Karnımın sağ tarafındaki ağrı sebebiyle gittiğim hastanede idrar tetkiti sonucum şu şekilde çıktı: Her sahada 4-5 Lökasit, 6-7 Eritrosit, 5-6 Epitel hücresi ve Bakteri görüldü. Doktorum idrar yolları enfeksiyonum olduğunu söyleyip antibiyotik verdi. Sizce teşhis doğru mudur?

Tahlil.com Cevabı : Bizce enfeksiyon tanısı koymak için en doğru tahlil yöntemi idrar kültürüdür.Bu tahlil sonrası varsa enfeksiyon etkeni bakteri ve buna iyi gelen antibiyotikler tespit edilir.Bu çok kolay ve değerli  testi maalesef bir çok meslektaşımız hep göz ardı ediyor.