Hocam babam 64 yaşında.Halsizlik ve ateş nedeniyle dün akşam acile götürdük?

Hocam babam 64 yaşında.Halsizlik ve ateş nedeniyle dün akşam acile götürdük.Yapılan kan tahlilinde tüm değerleri normal çıktı ancak plt 129 .dr dahiliyeciye görünün dedi.Bilgi alabilirmiyim bu konuda

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit değerinde hafif de olsa bie düşüklük çıkmış.Şu an için kaygı verici bir düşüklük yok.Önümüzdeki günlerde testi tekrarlatın yine bu değerlerde çıkarsa bir hematoloji uzmanına danışın