Hocam ben bundan 2 ay ve 3 ay önce 2 sefer arkadan ilişkiye girdim ve kondom takmadım. elisa: hbs ag negatif anti hps pozitif Anti hcv negatif an hıv negatif?

Hocam ben bundan 2 ay ve 3 ay önce 2 sefer an*l ilişkiye girdim ve kondom takmadım ve hastaneye gidip üroloji bölümüne muayene oldum ve test yaptılar elisa, idrar ve vdrl-rpr idar testi negatif - vdrl-rpr negatif elisa: hbs ag negatif anti hps pozitif anti hcv negatif an hıv negatif

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda kayda değer bir problem görülmüyor, normal olarak değerlendirebiliriz.Ancak Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu iki nedene bağlı olabilir.1.Hepatit B aşısı olmuşsunuz önceden ve bu nedenle bağışıklığınız olmuş2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş. Her 2 durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.