Hocam benim kızım12,5 yaşında.

Hocam benim kızım12,5 yaşında. 20 Temmuzda tronbositleri 1000 seviyesine düştü. Ankara Gazi Tıpta 1 Hafta yattı. Kemik iliğinde olumsuz bir şey çıkmadı.Biraz boğaz enfeksiyonu vardı.Gazi Tıpta Kortizon tedavisi gördü.Bunun sonucun da trombosit değerleri 219000 e çıktı.Yaklaşık 10 gün sonra 3000 e düştü. Kırıkkale Tıpta 10 gün daha yattı.ivik tedavisine cevap vermedi. Yine Kortizon tedavisi gördü. şimdi trombositleri normal. her an tekrar düşecek diye çok korkuyoruz. HOCAM ITP yi tedavi etmenin bir yöntemi yok mu? Parazit için havuç sarımsak kürü içtikten 2 gün sonra bu hastalık çıktı. Tesadüf mü? Bu yaptığımız kürün yan etkisi olabilir mi ?

Tahlil.com Cevabı : Şu anda plt değerinin normal olması olumlu.Hastalığınızın tanısı,nedenleri ve tedavisine dair bir yorumda bulunmak muayene bulguları ve diğer tahliller görülmeden mümkün değil