Hocam iyi gunler alanin aminotransferaz (alt) degerım 93 cıktı

hocam iyi gunler alanin aminotransferaz (alt) degerım 93 cıktı yaşım 21 boy 1.92 kilo 105 asportat fronsamınaz degerımde yuksek cıktı degerını hatırlamıyorum ne yaparak degerlerımı dusurebılırım ve neden yuksek cıktı bu yasta ( alkol cok az kullanıyorum, 1 ay esrar ıctım suan ıcmıyorum bıraktım)

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer enzimleri birçok nedenden yükselir, ilaçlar, alkol, esrar, yağlanma,enfeksiyonlar,vb..Nedeninin araştırılması için başka tetkikler gereklidir..