Hocam kuaföre gittiğimizde mesela cimbiz kullandı?

Hocam kuaför e gittiğim izde mesela cimbiz kullandı kuaför bunun da biz daha önce dezenfekte edilip edilmedi gini bilmiyor z diyelim be ypacaz 3 ay bekleyip eliza testi mi olacaz aids kapmismiyim diye yoksa aiDs böyle bulasmıyor mu kan mi gerekli

Tahlil.com Cevabı : Bu tür yolla bulaş olmaz..AİDS’in üç tane bulaşma yolu vardır:Kanında bu virüsü taşıyan biriyle normal ya da an*l ve ağızdan cinsel ilişkiye girilmesi sonucu, özellikle korunmasız bir şekilde cinsel ilişkinin gerçekleşmesiyle HIV virüsü sağlıklı kişiye bulaşır.Hamile ve HIV virüsünü taşıyan anneden bebeğe, gebelikte veya doğumda bulaşabilmektedir.AİDS’li ya da HIV virüsüne sahip kişilerin kanlarına temas sonucu ya da organ nakliyle hastalık ya da virüs bulaşır