Hocam merhabalar. Antikardiolipin igm değerim 29.7 olarak ölçülmüş?

Hocam merhabalar. Antikardiolipin igm değerim 29.7 olarak ölçülmüş.15'in altı negatif, üzeri de pozitif olarak ele alınmış. Antikardiolipin igg ise 9.7.Bu değerler sonucunda herhangi bir hastalıktan şüphelenmeli miyim;bu değerler zaman içinde düşüp yükselebilir mi.Ben bir erkeğim bu arada.Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Antikardiolipin ( ACA) IGM değeriniz pozitif çıkmış.Bu da normal değil.Yukarıdaki yazımızı dikkatle okursnız hangi durumlarda pozitif çıktığını görebiirsiniz.