İçe boşalma olmadı ama zevk suyuda risk taşıyormuş.

Ocak 27de ilişkiye girdik korunmasız bir şekilde. İçe boşalma olmadı ama zevk suyuda risk taşıyormuş. Şubatın 5i gibi regl olmam gerekiyor ve belirtilerini taşıyorm. Fakat hamilelik ve regl belirtileri aynı. Hamile olmus olabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Adet gecikmesi olursa test yapmanızı öneririz..Zevk Suyu cinsel ilişki, sevişme veya ön sevişme sürecinde sperm boşalması yani ejekulasyon öncesi süreçte erkeğin cinsel organından gelen şeffaf sıvıya verilen isimdir.Zevk suyu olarak isimlendirlen bu sıvının tıptaki adı ise prostat sıvısıdır.Prostat sıvısı nadiren de olsa sperm hücresi içerebilir.Bu nedenle az bir olasılık da olsa gebeliğe yol açabilmektedir. Geri çekme veya dışarı boşalma yöntemi ile korunanlarda istenmeyen gebeliklerin oluşumasına nadir de olsa yol açabilir. Bu tür bir riske girmek istemeyen çiftler için en doğru ve güvenilir yöntem ise prezervatif bir diğer adıyla da kondom kullanılmasıdır.