İdrar kültür testinin sonucunda pnl epitel hücreleri , gram(+) basiller , maya hücreleri ve hifleri görüldüğü aynı zamanda kültür candida albicans üredi yazıyor .

Üüroloji uzmanı idrar yollarımdada iltihaplanma olduğunu söyledi.bunun için kültür testi yaptı ve Antibiyotik tedavisi gördükten sonra tekrar gittiğimde yeniden idrar testi yapıldı ve test sonucunda bol lökosit,1-2 eritrosit ve 8-10 epitel hücre görüldüğü yazıyor.Doktor bana bir ilişkim olup olmadığını sordu ve şu zamana kadar hiç bir ilişkimin olmadığını söyledim kendisi bunun imkansız olduğunu söyledi.Epitel hücrenin bir ilişki yoluyla olabileceğini söyledi ve bu kısır olma olasılığımın yüksek olduğunu söyleyip tekrar ilaç yazıp 10gün sonra tekrar kültür testi yapmak istediğini söyledi.Bu durum beni tedirgin etti bu normal bir durum mudur ? Candida  ilişki olmadanda görülebilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Mantar enfeksiyonu geçirmişsiniz.Ancak bunun tedavisi için antibiyotik verilmez.Burada bir yanlışlık var.Bu nedenle de kısır olunmaz merak etmeyin. Her mantar enfeksiyonu cinsel ilişki nedeniyle oluşur diye de bir genelleme yapamayız.