İdrar kültür sonucununda Escherichia coli üremiş.

2 gün önce aldığım idrar kültür sonucunu aşağıda yazıyorum.Açıklarsanız sevinirim.1-Boyasız mikroskobik inceleme:Bol bakteri,10-12 eritrosit,3-4 lökosit görüldü.2-Boyalı mikroskobik inceleme:Gram(-) çomaklar görüldü.Katalaz: (+)GSBL:(-)İBL : (-)Koloni sayımı :> 10üzeri5 cfu/mlBakteri tanımlaması (yarı otomatik) :Escherichia coliKültür antibiyogram sonucu :üreme (+)ampisilin az duyarlıamok+klav -duyarlısefazolin-duyarlısefuroksim-duyarlıseftriakson-duyarlıimipenem-duyarlıaztreonam-duyarlıgentamisin-duyarlıamikasin-duyarlısiprofloksasin-duyarlı

Tahlil.com Cevabı : İdrar Kültür sonucunda Escherichia coli denilen mikrop üremiş idrarınızda.Duyarlı olan sonuçlar ise bu enfeksiyonunuza iyi gelen antibiyotikleri gösteriyor.Doktorunuz buna göre tedavi başlayacak