İdrar kültürümde stafiloccocus spp.<1000 kob/ml. Üredi. Kontaminasyon olarak değerlendirildi yazıyor.

 İdrar kültürümde stafiloccocus spp.<1000 kob/ml. Üredi. Kontaminasyon olarak değerlendirildi yazıyor. Bunu yorumlayabilirmisiniz?

Tahlil.com Cevabı : Zaten 10 000 koloni ve altı değerler üreme lehine kabul edilmez.Bu durumda idrar kültürü tahlilinin tekrar edilmesini yeni bir numune alınması kaydıyla uygun olacaktır.