100 000 CFU/ml Staphylococcus epidermidis üremiş idrar kültüründe.

İdrar kültur sonucumu aldim ama doktorum olmadigi icin gosteremedim sonucu degerler nasil bilemedim ama şöyle yaziyor >10^5 cfu/ml staphylococus epidermidis üredi yaziyo üre *14 kreatinin *0,37 egfr(ckd epı) >90 gbi seyler yaziyo ama

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültüründe Staphylococcus epidermisis üremesi anlamlı değildir.Bir hastalık etkeni olarak değerlendirilmez ve tedavi de başlanmaz.
Bu durumda ilaç kullanmanız gerekmeyecektir.