İdrar kültürümü yorumlarsanız sevinirim.21 haftalık gebeyim.

idrar kültürümü yorumlarsanız sevinirim.21 haftalık gebeyim. İDRAR KÜLTÜRÜ - 37 C' DE KANLI VE MAC CONKEY AGARDA 48 SAATLİK İNKÜBASYON SONRASINDA E. COLI KOLONİLERİ ÜREDİ. ÜREME DÜZEYİ = 50.000 CFU/mL. (1 ML İDRARDA 100.000 'DEN AZ ÜREME OLDUĞUNDA VE NADİR LÖKOSİT GÖRÜLDÜĞÜ DURUMLARDA SONUCUN YENİ BİR NUMUNE İLE TEYİDİ ÖNERİLİR.) GRAM BOYALI PREPARATTA : NADİR LÖKOSİT GÖRÜLDÜ. ANTİBİYOGRAM - ANTİMİKROBİYAL AJAN : AMPICILLIN :R AMP.+SULBACTAM :R AMOX+CLAVULANIC ACID :R GENTAMICIN :S TOBRAMICIN :S AMIKACIN :S TMP.+SXT. :S TETRACYCLINE :S CHLORAMPHENICOL :S AZTREONAM :S PIPERACILLIN :S PIPERACILLIN+T.BACTAM :S TICARCILIN/CLAVULANIC ACID :S OFLOXACIN :S LEVOFLOXACIN :S CIPROFLOXACIN :S NOROFLOXACIN :S NITROFURANTOIN :S CEPHAZOLIN :S CEPHALOTHIN :S CEFUROXIME :S CEFOXITIN :S CEFTAZIDIME :S CEFEPİME :S CEFOTAXIME :S CEFTRIAXONE :S IMIPENEM :S MEROPENEM :S ERTAPENEM :S NOT : S= DUYARLI, R=DİRENÇLİ, IM=AZ DUYARLI

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültüründe normalde üreme olmaması lazım. Sizin idrarınızda 50.000 koloni E.coli bakterisi üremiş. Gebelerde şikayet olmasa dahi bakteri üremesi görülebilir. Bu duruma asemptomatik bakteriüri denir ve tedavi edilmesi önerilir. Önerimiz sonucunuzu doktorunuza göstermeniz ve duyarlı çıkan antibiyotiklerden doktorunuzun önereceğini kullanmanız.