İdrar tahlili yaptırdım ve idrarımda 2-3 eritrosit 1-2 lökosit ve nadir epitel hücre görüldü

 Yakın zamanda idrar tahlili yaptırdım ve idrarımda 2-3 eritrosit 1-2 lökosit ve nadir epitel hücre görüldü yazıyor biraz endişelendim açıkcası bu neyin belirtisi olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Cinsiyet belirtilmemişsiniz.  Bayanlarda bu kadar eritrosit görülebilir.Tek başına bu net bilgi vermez.Bir üroloji uzmanına başvurun gerek görürse ilave tahliller isteyebilir.

g************** :

Benim FMF genetik akdeniz ateşi hastalıgım var.Bayanım.Kolsin ilacı kullanıyorum.Tam idrar tahlili yaptırdım sonuçlarımla ilgili soru işaretlerim var.*Protein:+(50mg/dl) *ph:5 *Hemoglobin:+ *Dansite:1.027 çıktı./ Eritrosit hücresi: 13/HPF/ Lökosit hücresi:101/HPF/Epitel 115/HPF yardımcı olurmusunuz?

Cevap:

İdrarda protein çıkmış bu olağan değil, nefroloji bölümüne danışmanızda yarar var.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.