İdrar tahlilimde mikroskobik incelemede kan görüldü.Bunun nedeni ne olabilir ve hangi bölüm doktoruna gitmeliyim?

Tahlil.com Cevabı :

İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir. Doktorunuz bu tahlil bulgusunu, muayene bilgileri ve ilave tahliller ile birlikte değerlendirerek gerekli kararı vermelidir.
Tercihen ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.

Bu durumda üroloji doktoruna başvurmanızı önermekteyiz.