İdrar tahlilinde normal mikro protein değeri 1-140 mg arası olması lazım ama benim 220 çıktı ve bana tedavi uygulamadılar ne yapmalıyım?

Ben 17 yasindayim sağ böbreğimde 13×19 mm kist var 2 ay önce 24 saatlik idrar tahlili yaptırmıştım İdrar tahlilinde normal mikro protein değeri 1-140 mg arası olması lazım ama benim 220 çıktı ve bana tedavi uygulamadılar ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlili sonucunda, idrar analizinde  protein çıkması normal değildir, Bunun bir çok nedeni olabilir.Nedenlerinin araştırılması, tanı ve tedavisi için Nefroloji bölümüne başvurulması uygun olacaktır.Aşağıda idrar tahlilinde protein çıkmasına dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.İdrar tahlilinde idrarda protein görülmesi ne anlama gelir?