İdrar tahlilinde protein 2 pozitif çıktı

Benim 15 yaşında bir kızım var. İdrar tahlil sonuçlarını yorumlarsanız sevinirim. bld neg bıl neg uro normal ket neg pro +2 pozitif nıt neg glu neg ph 7 sg 1020 leu neg renk sarı görünüm berrak

Tahlil.com Cevabı :

İdrar tahlili sonucunda, idrar analizinde  protein çıkması normal değildir,
Bunun bir çok nedeni olabilir.Nedenlerinin araştırılması, tanı ve tedavisi için Nefroloji bölümüne başvurulması uygun olacaktır.
Aşağıda idrar tahlilinde protein çıkmasına dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İdrar tahlilinde idrarda protein görülmesi ne anlama gelir?