İdrarda silender mikroskopi nedir?

İdrar tahlili  sonuçları: lökosit mikroskopi 1 hpf (0-5) bakteri '' 0 hpf (0-900) silender mikroskopi 4500 ^ (0-2) dokor silender mik. ürolojiye gösterin dedi silender mikroskopi nedir?

Tahlil.com Cevabı :

İdrarda farklı türlerde silindirler vardır.Tahlil sonucunuzda hangi tür bir silindir hakimiyetinden söz edilmemiş.

Aslında tek başına silindir görülmesi de çok anlamlı değildir.
İdrar yollarınızda bir şikayetiniz olup olmadığı ve hangi nedenle bu tahlilin yapıldığından da söz etmemişsiniz.
Sonucunuzu klinik bulgularınızı da takip eden ve bu tahlili isteyen doktorunuz daha doğru değerlendirecektir.