İlave tetkikler gereklimider yada taşıyıcı olduğum nerden anlaşıldı?

Merhaba hocam.Bugün itibariyle hepatit b taşıyıcı hastası olduğumu öğrendim.HBSAG tahlilim pozitif çıktı ALT ve AST normal değerler arasındaçBenim size sorum hepatit B taşıyıcısı olduğumuanlamak için bu tetkikler yeterlimidir.Yoksa ilave tetkikler gereklimider yada taşıyıcı olduğum nerden anlaşıldı?

Tahlil.com Cevabı : Yeterli değildir, enfeksiyon hastalıkları uzmanına gitmenizi öneririz..