İlişkiden 60 gün geçti idrar testi yaptım negatif

ilişki sonrasında adet oldum fakat bu ay adetim iki haftadır yok(!) , göğüslerim hassaslaştı ve ağrı oluyor, ilişkiden 60 gün geçti idrar testi yaptım negatif 1-hamile kalmış olabilirmiyim? 2- bu kadar zaman geçmişken idrar testinde ikinci çizgi kesinlikle belirirdi değilmi? 3- 2.adetim neden yok?:(

Tahlil.com Cevabı : Hamile değilsiniz. Test sonucunuz negatif. Adet gecikmeleriniz için bir kadın doğum uzmanına muayene olun.

e*********** :

yardımlarınız için çok teşekkür ederim, adetimin geçikmiş olması için hastaneye gidip kime başvurmalıyım ? aile hekimine gitsem yardımcı olurlarmı ? hamile değilim kesinlikle değilmi? bu durumda korkmadan gidebilirim doktora ?

teşekkürler

Cevap:

Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olmaz.Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

http://tahlil.com/adet-gecikmesi-nedir-gebelik-disi-adet-gecikmesi-10-nedeni

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.