İTP tedavisi görüyorum 20 binlerde kortizon almaya başladım. kortizionu yükletince kan şekerim aşırı yükseldi 450 ye çıktı

İTP tedavisi görüyorum 20 binlerde kortizon almaya başladım. kortizionu yükletince kan şekerim aşırı yükseldi 450 ye çıktı bu arada gribel enfeksiyon bulaştı tronbositim 3 bin e kadar düştü. 45 gün hastanede yattım. Bu 45 gün içerisinde hem şeker hemde enfeksiyon devavisi gördüm.ptl için tüm olması gereken tevadi yöntemleri denendi hastaneden çıkarken danazol ilaç a karar verdiler. 12 ay danazol ( danasin) 2x2 ile başlandı 2x3 yükseldildi ptl saısında 30 ila 60 arası oldu dahada yüselmedi. bu esnada kaslarımda aişrı kramları oldu. kırmızı kan berdim 1 er ay ara ile 2 ünite. ialçı azaltarak tarihinde ilaç kesildi.

Tahlil.com Cevabı :

Gereken tedavi ve tetkikler yapılıyor,doktorunuz geerkirse ilave testler de isteyecektir