İyi günler, 28 yaşındayım.

İyi günler,28 yaşındayım.Yaklaşık 1 ay önce kasıklarımda ağrı şikayeti ile doktora gittiğimde doktor ultrason çektirmem gerektiğini söyledi ve böylece tesadüfen karaciğerimde 3 cmlik bir kitle olduğu belirlendi.Ardından tekrar ultrason ve tomografi ile kitle kesinleşti.Gastroentrolojiye sevkedildim ve doktor biyopsi gerektiğini söyledi.Çevremdeki yaptır ya da yaptırma gibi ikiliemler yüzünden biyopsi yaptırmadım.Karaciğer enzimlerim ölçüldü.CA-19-9 84,21 çıktı.Normal değerin çok üstünde farkındayım.Ciddi bir soruna işaret olabilirmi bu?Teşekkürler,saygılarımla

Tahlil.com Cevabı : Biyopsi kesinlikleyaptırmalısınız.CA 19-9 yüksekliği ise tek başına önemli bir bulgu değildir.