Kamuda, Özelde ve Türkiyede FT4, TSH, Anti-Tg ve Anti-Tpo değerleri farklıdır?

Kamuda, Özelde ve Türkiyede FT4, TSH, Anti-Tg ve Anti-Tpo değerleri farklıdır. Türkiyede yapılanlar standarların içersindedir. Doktorumda 3 ay sonra TSH ve FT4 tahlilini Türkiyede yaptırmamı istedi. Bana CRS hatta ESG yaptırmamı diğer doktorum önerdi. Bunlar nasıl, neden yapılır?

Tahlil.com Cevabı : Bu testler tiroid bezi hastalıklarının tanısında kullanılmaktadır.