Kan alınırken iğneyi çektikten sonra oradan pamuk alıp yarama koydugunda enfeksyon kapma ihtimalim olur mu

hocam bugün kızılaya kan bağışladım pamukla ilgili sorum olacak benden önce hivli ve veya hepatit li biri gelmişsse hemşire hani o pamuk yıgınından pamuk alıyor ya sıra bana geldiğinde iğneyi çektikten sonra oradan pamuk alıp yarama koydugunda enfeksyon kapma ihtimalim olur mu

Tahlil.com Cevabı : Anlattığınız şekilde risk yoktur..