Kan tahlili sonucunda: aspartat transaminaz (AST) 96 U/L Yüksek ve Alanin aminotransferaz (ALT) 83 U/L Yüksek çıktı?

kan tahlili sonucunda: aspartat transaminaz (AST) 96 U/L Yüksek ve Alanin aminotransferaz (ALT) 83 U/L Yüksek çıktı ve 6 gün sonra tekrar kan vermem gerektiğini söylediler bu süre içinde bu değerlerin normal olması için neler yapmam ve nasıl beslenmem neler yemem gerekiyor ki değerler normal olsun

Tahlil.com Cevabı : Bu testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veren testler, bir çok nedenle yükselmiş olabilir. 6 gün içinde beslenme veya bir şeye dikkat ederek çok da düşürmeniz mümkün değil.İlk akla gelen nedenler ise, karaciğer yağlanması, ilaç kullanımı gibi nedenler yükseklik yönünden