Kan tahlillerimde demir 7 çıktı tsh 4.9 çıktı doktorum demir ilacı verdi ama tsh için tedavi başlamadı normal mi?

 Kan tahlillerimde demir 7 çıktı tsh 4.9 çıktı doktorum demir ilacı verdi ama tsh için  tedavi başlamadı normal mi?

Tahlil.com Cevabı :  TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuz Demir eksikliğiniz için de nedenini araştırmak üzere ilave tahlillere gerek olabilir.