Kansızlıkla ilgili yaptırmış olduğum tahlil değerleri aşağıdaki gibidir. Değerlerdeki düşüklük ya da yükseklik ne anlama gelmektedir?

Kansızlıkla ilgili yaptırmış olduğum tahlil değerleri aşağıdaki gibidir. Değerlerdeki düşüklük ya da yükseklik ne anlama gelmektedir. HGB:8,7 HCT:28.2 MCV:74.2 MCH:22.9 RDW:21 DEMİR BAĞLAMA KAPASİTESİ:404 FERRİTİN:3 ANTİ HBs:12.3 POZİTİF

Tahlil.com Cevabı : İleri derecede kansızlık bulgularınız var, bu yönde tedavi ve nedenine yönelik de ilave tahliller yapılmalı.Demir eksikliği de var.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Anti HBS pozitifliği de Hepatit B ye karşı bağışıklık olduğunuzu gösteriyor.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları