Kardeşimin geçirmiş olduğu kazadan dolayı pankreasının bir kısmı alındı.Ameliyattan iki ay geçti fakat amilaz değeri giderek azalıyor.Bu normal bir durum mudur?

 Kardeşimin geçirmiş olduğu bir kazadan dolayı pankreasının bir kısmı alındı. Ameliyattan iki ay geçmesine rağmen amilaz değeri giderek azalıyor ve en son 156 U/L çıktı LDH değeri de 513 U/L çıktı. Sizce bu normal bi durum mudur?

Tahlil.com Cevabı : Pankreas hayati bir organdır.Ameliyatla bir kısmının alındığını söylüyorsunuz.Buna bağlı olarak LDH yüksekliği olabilir.Amilaz değerinin referans değerlerini belirtmemişsiniz ancak düşük değerde gözükmüyor.Ameliyatı yapan doktorlar,kardeşinizi de takip ediyorlardır.En doğru bilgiyi onlar verecektir.