pankreasının bi kısmı alındı , ameliyattan iki ay geçmesine rağmen amilaz değeri giderek azalıyo

kardeşim 14 yaşında bi çocuk. geçirmiş olduğu bi kazadan dolayı pankreasının bi kısmı alındı , ameliyattan iki ay geçmesine rağmen amilaz değeri giderek azalıyo ve en son 156 U/L çıktı aynı zamanda LDH değeri de 513 U/L çıktı sizce bu normal bi durum mudur? teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Pankreas hayati bir organdır.Ameliyatla bir kısmının alındığını söylüyorsunuz.Buna bağlı olarak LDH yüksekliği olabilir.Amilaz değerinin referans değerlerini belirtmemişsiniz ancak düşük değerde gözükmüyor.Ameliyatı yapan doktorlar,kardeşinizi de takip ediyorlardır.En doğru bilgiyi onlar verecektir.